Главная » 2015 » Декабрь » 27 » Іспити
21:02
Іспити

Іспити на право керування транспортним засобом здаються в МРЕВ (міжрайонному екзаменаційному відділенні). Іспит складається з 2 етапів:теоретичного тапрактичного. Практична частина в свою чергу також поділяється на 2 етапи: водіння на закритому майданчику (автодромі) і водіння в місті.

Іспит на право керування транспортними засобами категорії «A» складається тільки з здачі теорії та здачі першого етапу практичної частини (без водіння в місті), іспит на право управління транспортними засобами категорії «E» складається тільки з практичного етапу.

Теоретична частина

При проведенні теоретичної частини іспиту перевіряються знання екзаменованих в області:

 1. Правил дорожнього руху України;
 2. Основних положень по допуску транспортних засобів до експлуатації і обов'язків посадових осіб щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;
 3. Законодавства України в частині, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, а також кримінальної, адміністративної та іншої відповідальності водіїв транспортних засобів;
 4. Технічних аспектів безпечного керування транспортним засобом;
 5. Факторів, що сприяють виникненню дорожньо-транспортних пригод;
 6. Елементів конструкції транспортного засобу, стан яких впливає на безпеку дорожнього руху;
 7. Методів надання долікарської медичної допомоги особам, потерпілим при дорожньо-транспортній пригоді.

Теоретичний іспит у МРЕВ складається з одного квитка, в якому 20 питань, кожне з яких має варіанти відповіді на вибір (тільки один з них є правильним). Екзаменованих пропонується за 20 хвилин відповісти на запропоновані 20 питань. При цьому, щоб здати іспит, необхідно вірно відповісти на 18 і більше відповідей з 20 запропонованих (тобто допускається зробити 2 помилки). Якщо екзаменований відповів вірно менш ніж на 18 питань, а також у разі, якщо екзаменатори помітили, що під час іспиту він користується довідковою літературою або перемовляється з іншими особами, йому виставляється оцінка «Не здав». Перескладання теоретичного іспиту допускається необмежена кількість разів, але вона здійснюється на платній основі і не раніше, ніж через 5 днів після попередньої невдалої здачі.

Сам іспит може проводитися як за допомогою ЕОМ, так і у вигляді письмових відповідей на квитки. Всього існує 93 можливих квитків для теоретичного іспиту. Таким чином, загальна кількість можливих питань становить 1860.

Практичне водіння на автодромі

На першому етапі екзаменований повинен показати вміння:

 1. Зрушення з місця на підйомі;
 2. Розвороту при обмеженою ширині проїзної частини при одноразовому включенні передачі заднього ходу;
 3. Руху та маневрування заднім ходом;
 4. Гальмування і зупинки при русі на різних швидкостях, включаючи екстрену зупинку;
 5. Управління на малій швидкості (для транспортних засобів категорії «А»).

Іспит категорії «B» на автодромі складається з п'яти можливих вправ: рушання на підйомі («гірка»), змійка, паралельна парковка, в'їзд в бокс, розворот. З них уповноважений інспектор обирає три (рушання на підйомі — обов'язково) і пропонує виконати екзаменованих. В окремих випадках перед іспитом може бути дозволена пробна поїздка (не більше 2 хвилин), помилки, виконані в ході ознайомлювальної поїздки, не враховуються і екзаменований може після неї відмовитися від іспиту (при цьому спроба здачі іспиту не враховується).

При виконанні вправи «рушання на підйомі» екзаменований повинен заїхати на спеціальну естакаду, потім зупинитися і рушити на підйомі. Скотитися вниз при цьому допускається не більше ніж на 30 см. Дана вправа виконується тільки на механічній коробці передач (при іспиті на категорію «D» допустимо використовувати АКП).

При виконанні вправи «змійка» екзаменований повинен проїхати по прямій, об'їжджаючи розмічальні обладнання.

При виконанні вправи «паралельна парковка» від екзаменованих потрібно заднім ходом поставити автомобіль на уявну стоянку між двома уявними автомобілями.

Вправи «заїзд в бокс» складається у заїзді в уявний гараж заднім ходом.

При виконанні вправи «розворот» від екзаменованих потрібно в 3 прийоми розгорнути машину на 180 градусів у вузькому просторі.

Просмотров: 333 | Добавил: melnikoff | Теги: Іспити | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar